Головна » Файли » Русский раздел » Статьи [ Додати матеріал ]

Особливості інтеграції України до світової єкономіки
19.08.2012, 14:08
Для того, щоб цей процес інтеграції дійсно приніс очікувані результати, необхідно враховувати існуючі особливості суспільних умов, за яких має відбутися названа інтеграція.

1. Україна ще не визначилась повною мірою з напрямами і механізмом перебудови економіки. Критерії такої перебудови повинні врахувати особливості розвитку світової єкономічної системи, а також реальних можливостей і напрямів інтегрування до неї України.

2. Потрібно одночасно розв'язувати питання як безпеки у сфері зовнішньоекономічних відносин, так і взагалі економічної безпеки.

3. Існують суперечності міжнародного та регіонального характеру. Усунення суперечностей можливе лише на договірних засадах шляхом активного включення до інтеграційних процесів з визначенням глобальних національних пріоритетів.

4. Спроби активного діалогу з міжнародними фінансовими інститутами поки що спричиняють неочікувані наслідки, оскільки досі чітко не визначено орієнтири держави ні в розвитку економіки, ні в пошукахмайбутнього місця в світовому просторі.

Існують ще й інші особливості України як потенційної учасниці міжнародних економічних утворень:
нерозроблення політико-правових регуляторів та інструментів, відсутність досвіду державності, низька розвиненість ринкових відносин, виснаження запасу соціальної витримки населення, конкурентність щодо аналогічних інтересів країн східної Європи.

Україна поки що несуттєво впливає на інтеграційні процеси, що відбуваються у світі, залишаючись осторонь головних світогосподарських процесів. В результаті, ринкові реформи в Україні помітно відстають від процесів ринкотворення у сусідніх державах.

Завдяки природнім ресурсам та географічному становищу України, а також конкретній підтримці, котру надає світова громадськістьі, Україна може знайти свій шлях повного переходу до ринкової економіки та посилення своєї ролі у світовій економіці.

Для цього Україні належить розв'язати низку принципово важливих проблем, і цим самим — перейти до економіки відкритого типу за короткий проміжок часу. Поруч з цим помилки на шляху ринкового реформування можуть призвести до того, що зовнішня конкуренція стане не сприятливим, а руйнуючим чинником української економіки.

СНД був першим інтеграційним об'єднанням, до якого Україна потрапила практично з легалізацією своєї незалежності. Перший період перебування нашої держави в СНД умовно можна назвати "адаптаційним". Проте одним з головних недоліків зовнішньоекономічної національної політики того часу стало те, що Украйні не вдалося відшкодувати за рахунок виходу на нові ринки збитків від втрат російських, пострадянських ринків промислових товарів та сировини.

Другий період, в якому з найбільшою силою почала реалізовуватись нова тактика української політики в СНД обіймає приблизно 1994-1997 рр. Українські відносини з країнами СНД у цілому не змогли вийти за межі дипломатичного розслідування та дилетантських інновацій. Тому набутий досвід показує, що у взаємовідносинах з країнами СНД сьогодні неможливо будувати будь-яку однорідну взаємовигідну систему відносин, в середовищі якої можна було б будувати ефективну міжнародну інтеграцію.

Договір про створення економічного союзу СНД від 24.09.1993 р. ставив завдання послідовного та узгодженого економічного зближення колишніх радянських республік через створення системи вільного переміщення товарів, послуг, капіталів та робочої сили, а також узгодження бюджетної, грошово-кредитної та податкової політики. На базі договору було підписано велику кількість угод, які в подальшому не змогли бути реалізовані, оскільки не відповідали ні новим економічним реаліям, ні національним законодавчим актам молодих держав.

Після укладення договору про створення Економічного Союзу було складено план інтеграційного розвитку, в межах якого передбачалось створення Платіжного та Митного союзів країн СНД. Але через виникнення проблем у сфері платіжно-розрахункових та митних відносин повноцінної реалізації цієї ідеї досягнуто не було. Неспроможність та неможливість реалізувати інтеграційні плани в межах СНД пояснювались не тільки внутрішніми труднощами кожної з держав СНД, але й недостатньою обгрунтованістю та розробленістю самих концепцій нових інтеграційних механізмів. В зв'язку з цим відносини України з країнами СНД протягом 90-х років базувались на двосторонніх торгово-економічних відносинах. Майбутнє України, в першу чергу, пов'язане з відтворенням державності та оформленням загальнонаціональної ідеї. Молодій державі ще належить виробити стійку та динамічну модель економіки, до того ж її політична система тісно пов'язана зі специфікою країн в межах Центральної, Східної та Південно-Східної Європи.

Європейський вибір України не має на увазі її однозначного тяжіння до Європи, передбачає створення системи взаємовідносин України в просторі Росія-Європа-Північна Америка-Чорноморря-СНД. Саме ця система у глобальному контексті визначає набір стратегій та перспектив шляхів розвитку України у XXI столітті.

А вы вкурсе что все системы в организме зависят от количества и качества воды? Вы всегда можете заказать Доставка питьевой воды перейдя по ссылке. Заходите, заказывайте. Отличные цены и сервис, рекомендую.
Категорія: Статьи | Додав: odmin
Переглядів: 1865 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]