Головна » Статті » Видатні економісти » Видатні економісти [ Додати статтю ]

Саймон Сміт Кузнець counter-strike.biz
Са́ймон Сміт Кузне́ць (англ. Simon Smith Kuznets; *30 квітня 1901, Пінськ — †8 липня 1985, Кембридж, Массачусетс) — американський економіст, лауреат Нобелівської премії з економіки (1971).Зміст [сховати]

З біографії

Навчався в Харківському університеті. Деякий час працював в статистичній службі в профспілці.

Емігрував у 1922 р. У США С.Кузнець теж мав успішний науковий дебют. Його запросили до однієї з престижних наукових установ – Ради з досліджень в галузі соціальних наук. Молодого вченого зацікавили теоретичні проблеми циклів та коливань в економіці. Він помітив, що заокеанські колеги ігнорують, як він вважав, важливу економічну складову – ціну товару й 1930 року виходить його ґрунтовна праця "Столітня динаміка виробництва та цін". З 1927 С.Кузнець працює в Національному бюро економічних досліджень. Вчений стає першопроходцем у вивченні нової для того часу галузі економіки – досліджень національного доходу. С.Кузнець увійшов в історію економічної науки як дослідник проблем, пов'язані з національним доходом, економічними циклами та економічним зростанням. Він став творцем теорії будівельних циклів – коливань тривалістю у 18-25 років, які пов'язані з періодичним масовим оновленням житла новим поколінням. Вивчаючи особливості демографічних процесів, С.Кузнець відкрив закономірність динаміки цього явища та ряд важливих загальноекономічних закономірностей розвитку світової економіки.

Ступінь доктора отримав в Колумбійському університеті.



Працював професором в Гарварді (1960—1971), в університетах Пенсільванії (1930—1954) і Джона Хопкинса (Балтімор, 1954—1960); в Національному бюро економічних досліджень (1927−1961).

Президент Американської економічної асоціації в 1954 р.

Лауреат Нобелівської премії 1971 «за емпірично обґрунтоване тлумачення економічного зростання, яке призвело до нового, глибшого розуміння економічної і соціальної структури і процесу розвитку в цілому».

Вчений відомий і як педагог: був професором Гарвардського університету, викладав у Пенсільванському університеті, університеті Джона Гопкінса, також був обраний почесним доктором багатьох американських вузів, зокрема, Прінстонського, Колумбійського, Пенсільванського університетів.

"Закон Кузнеця" , "Великий маятник", "Гіпотеза Кузнеця" – ці та інші терміни економічної науки пов'язані з іменем С.Кузнеця.

Колишній харків'янин все життя пам'ятав про свою батьківщину: в його домі лунали українські пісні, зберігалися меморіальні речі.

Праці

Ще в Харкові майбутній нобелівський лауреат видрукував свою першу наукову працю "Грошова заробітна плата робітників та службовців фабрично-заводської промисловості м. Харкова в 1920 р." (1921).

Основні наукові праці:
«Перерозподіл населення та економічне зростання: Сполучені Штати, 1870—1950» (Population Redistribution and Economic Growth: United States, 1870—1950, 1957—1964);
«Економічне зростання націй: сукупний випуск і виробнича структура» (Economic Growth of Nations: Total Output and Production Structure, 1971);
«Населення, капітал та економічне зростання» (Population, Capital and Growth, 1973).
Підсумкова праця С.Кузнеця-економіста – "Капітал і американська економіка".

Категорія: Видатні економісти | Додав: vova (13.11.2008) | Автор: Вова E
Переглядів: 2129 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]